Hakkımızda


Building Design Specialists yapı tasarımı ve inşası konularında uzman teknik danışmanlık sağlar.
Akustik ve gürültü kontrolü, cephe tasarım ve mühendisliği, yapı fiziği ile sürdürülebilir binalar üzerine uzmanlaşmış bulunuyoruz.

BDS yapılarınızın mükemmel detaylar ile yüksek performansı sağlaması için çalışmaktadır.

Sesin çözümlenmesi

Akustik sesin incelenmesi olup bina tasarım ve planlama sürecindeki önemli bir disiplindir.

Alanında uzmanlaşmış ekibimiz ile yapı kabuğundan mekanik unsurlara kadar bina akustiği ve gürültü kontrolü ile ilgili tüm alanlarda uzman danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

BDS' deki uzmanların bina akustiği alanında ses ile ilgili tüm hususlardaki hakimiyetini görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Yapı kabuğunun teknik tasarımı

Bina kabuğu olarak adlandırdığımız yapıların dış cephesinin tasarımı estetik olarak nasıl gözüktüğünün ötesinde çok bileşenli teknik bir konudur. Dış cephe tasarımı yalnızca mekanı dış ortamdan fiziksel olarak ayıran bir bileşen olarak görülmemeli, inşa edilebilir, sürüdürülebilir ve verimli bir mühendislik ürünü olarak ele alınmalıdır.
Bu anlayışla kaliteli yapıların inşası için tasarımın taslak aşamasından inşaat ve sonrasına kadar inşaat sürecinin her aşamasındaki müşavirlik hizmetlerimize güvenebilirsiniz.

Dış kabuğun mühendislik tasarımını gerçekleştirerek BDS' nin projelerinize nasıl katkıda bulunacağını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Yapı fiziği

Yapı fiziği özellikle ısı, hava ve su buharı taşınımı ile enerji akışı konularına yoğunlaşarak yapının strüktürel olmayan alanlarını inceleyen bina bilimi dalıdır.
Yapı fiziği kurallarının uygulanmasına dayanan sağlam bina mühendisliği uygulamaları konforlu mekanlar ve onları çevreleyen daha iyi tasarlanmış yapı kabuklarının inşa edilmesini sağlayacaktır.

Yapı fiziğinin temel mühendislik kurallarının uygulanması ile konforlu olmasının yanı sıra daha sürdürülebilir ve enerji verimli binaların inşa edilebilmesi için BDS' nin imkan ve yetenekleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Sürdürülebilir bina tasarımı

Dünyamızın bu zamana kadar süregelen tüketim biçimlerimizi ileride de karşılayabilecek doğal kaynak kapasitesi ne yazık ki bulunmamaktadır. Yapı sektörünün bu doğal kaynakların yaklaşık yüzde kırkını tükettiği göz önüne alınır ise binaların çevreye olan etkilerini azaltmak için daha çok yol alınması gerektiği ortadadır.

Sürüdürülebilir bina tasarımı ile ilgili hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Projeler


BDS' nin tecrübesi çok farklı tipteki yapıları kapsamaktadır. Aşağıda son projelerimizden bazıları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Torun Center

İstanbul Mecidiyeköy'de ofis ve konut

Gör

DasDas Metropol

İstanbul Ataşehir'de çok amaçlı gösteri merkezi 

Gör

Mall of Istanbul

İstanbul Başakşehir'de AVM, ofis ve konut

Gör

Torun Tower

İstanbul Gayrettepe'de ofis

Gör

Maslak 1453

İstanbul Maslak'ta karma kullanım projesi

Gör

Mall of Antalya

Antalya Kepez'de AVM

Gör

Podyum Sahne

Bursa Nilüfer'de çok amaçlı gösteri merkezi

Gör

MOI Hotel

İstanbul Başakşehir'de otel

Gör

HİZMETLERİMİZ


Yapılarla ilgili yüksek kalitede müşavirlik hizmetlerimizin ayrıntılarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz

Akustik ve Gürültü Kontrolü

Tecrübeli ekibimiz konsept tasarımdan devreye almaya kadar her aşamada hacimlerin akustiğini iyileştirmek ve gürültü ile titreşimin arzu edilemeyen etkilerini engellemek için sizlere yol gösterir.

Fazlası

Cephe Tasarımı ve Cephe Mühendisliği

Problemsiz ve iyi çalışan cephelerin inşa edilebilmesi maksadı ile alüminyum ve cam cephelerden mantolamaya kadar farklı sistem ve farklı malzemeler üzerine bilgi sağlıyoruz.

Fazlası

Yapı Fiziği

Simülasyon araçlarının kullanımı ile tasarımın erken aşamalarında olası problemleri tasarım ekiplerinin dikkatine sunarak binanın tümleşik davranışını önceden öngörebiliyoruz.

Fazlası

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir yapı tasarımının önemini biliyor ve inşa edilen binaların sürdürülebilir olabilmesi için tüm proje ekibinin ortak fikirlerini önceleyerek kapsamlı müşavirlik hizmetleri veriyoruz.

Fazlası

BDS CONSULTING

Kısıklı Caddesi, 99/1
34676, Üsküdar, İstanbul
Türkiye
: +90(0) 216 532 3525
: +90(0) 216 321 7559

Bize ulaşın

Mesajınız gitti. Teşekkürler!